שזירת פרחים

פרחים הם תמיד מחזה שובה עין ולב, ובמיוחד אם שוזרים מספר פרחים יחדיו לכדי זר שמהווה דוגמה מצוינת לשלם שגדול מסכום החלקים שמרכיבים אותו ובאופן כללי פריט שמפיץ סביבו אנרגיות מרוממות במיוחד.

בהתאם הפכה שזירת הפרחים למלאכה נחשבת ונחשקת המשלבת יצירתיות וטכניקה, ואת התוצרים של השזירה ניתן למצוא באירועים ובמקומות רבים נוספים.

בחירה מושכלת של פרחים ותוספות

הבסיס של כל שזירת פרחים מוצלחת הוא בחירה מושכלת של הפרחים ושל התוספות כך שתיווצר סינרגיה מנצחת.

הבחירה המושכלת חייבת להתבסס על מספר מרכיבים ובפרט הגוונים הדומיננטיים בכל אחד מהפרחים וכן מידת התאמתם לפרחים האחרים. בנוסף נהוג לשזור עם הפרחים הטבעיים גם תוספות מלאכותיות שתורמות אף הן יופי רב ואנרגיות נכונות: תכשיטים מרשימים, פריטי מאכל מתוקים, בדים רכים ונשפכים (ובפרט תחרה ומשי) ועוד. עוד נהוג לשזור אל הזר גם עשבים וצמחים קישוטיים שתורמים לו נפח ומגוונים גם את המראה.

רגישות מרבית

בנוסף לתכנון הקפדני, מרכיב חשוב נוסף של שזירת פרחים הוא השזירה עצמה, שחייבת להתבצע בעדינות מקסימלית שהרי פרחים מטבעם מתאפיינים בעדינות רבה.

תפסת מרובה לא תפסת

אחד הפתגמים היותר נבונים של חז"ל הוא "תפסת מרובה לא תפסת", וגם אותו כדאי לזכור כשמתחילים לשזור: זר עמוס לעייפה עלול ליפול למלכודת הנ"ל כשעקב ריבוי המרכיבים והגירויים אי אפשר באמת להתרשם מהתוצאה וליהנות ממנה. מסיבה זו כדאי להימנע משזירה מופרזת אלא לאפשר לכל פרח ולכל מרכיב לבוא לידי ביטוי.

התאמה למטרה

אמנם שזירת פרחים בהחלט ראויה להיחשב כאמנות, אולם ברוב רובם של המקרים לשזירה ישנה מטרה פרקטית ולזר שנוצר ישנו ייעוד.

כמובן שיש להתאים את השזירה למטרה, שהרי זר אבל שונה במהותו מזר שמהווה קישוט לחדר ישיבות של חברה גדולה, ובאותו אופן זר שנועד לייפות אולם אירועים לא בהכרח יתאים לבית פרטי ולהיפך.

מסיבה זו אחת המיומנויות החשובות הנוספות של שוזרי פרחים היא קשב מוחלט לרצונות ולצרכים של כל לקוח, ויצירת זר בהתאם לכך ולא רק על סמך היצירתיות המפעמת בהם ותפישת העולם האסתטית שלהם.

האם ניתן ללמוד שזירת פרחים?

אמנם שזירת פרחים מחייבת תפיסת עולם אסתטית מגובשת, טביעת עין מדויקת, הבנה בפרחים ובצמחים וכאמור גם קשב ברמה גבוהה, אולם לא מדובר רק בכישרון בשילוב אישיות נכונה אלא גם בתחום מקצועי שניתן ללמוד אותו לעומק.

בכל רחבי הארץ מתקיימים קורסים, בין אם למתחילים ובין אם למי שכבר רכשו מיומנויות שזירה בסיסיות, והם מאפשרים הן רכישת מקצוע מהנה מאוד שמאפשר למי שעוסק בו להביא את עצמו לידי ביטוי ולהפוך את העולם שלנו למעט יפה יותר, והן ליהנות מתחביב שכולו יופי ונחת.

יתרונות נוספים של לימודי השזירה הם פיתוח היצירתיות באופן כללי ושיפור הקואורדנציה והקשר בין היד לעין (קשר חשוב למגוון רחב של מיומנויות).

Website Design & Creation - Studio26