עיצוב אולמות אירועים

כל מי שעורך אירוע – בין אם פרטי ובין אם עסקי – רוצה שבלוקיישן שבו הוא מתקיים ישררו אנרגיות נעימות במיוחד ושבאופן כללי המקום ייראה נהדר. פרחים, על המגוון הכמעט אינסופי שלהם, הם דרך מעולה להפוך כל מרחב לאסתטי יותר ולעטוף את אורחי האירוע באנרגיות של רוך, נועם, לבלוב, חיבור לטבע, הרמוניה והתחדשות.

על-מנת שהפרחים אכן יבטיחו עיצוב מרשים ומעצים, חשוב לבחור אותם בקפידה, עפ"י 2 קריטריונים עיקריים: התאמה לאולם והתאמה לאופיו של האירוע המתוכנן.

 

יצירת סינרגיה מנצחת

עיצוב אולמות אירועים הוא במידה רבה יצירת סינרגיה מוצלחת במיוחד בין אופי האירוע, האורחים הצפויים להגיע אליו, עיצוב האולם והפרחים שמעטרים את המרכיבים השונים באולם.

על מנת להבטיח התאמה לאולם, חשוב במיוחד להעניק תשומת לב לצבע של הפרחים הנבחרים – במרחבים חיצוניים של אולם אירועים או גן אירועים כדאי להעדיף פרחים צבעוניים ואפילו עזי מבע במיוחד שכן הצבע הירוק כבר ממילא נהנה מנוכחות בולטת. עבור המרחבים הפנימיים כדאי לבחור פרחים שמשתלבים בגוונים הדומיננטיים של האולם ולא גונבים את ההצגה מהעיצוב הקיים אלא מאירים אותו באור מחמיא במיוחד.

ההתאמה לאופי האירוע היא  מורכבת יותר: אמנם כל הפרחים מפזרים סביבם יופי ואנרגיות נכונות, אולם פרחים שמתאימים לאירוע עסקי מעונב לא בהכרח יהלמו בר מצווה, ולהיפך כמובן. עוד חשוב לזכור שלכל חתונה אופי משלה וכך למשל ישנן חתונות שבהן החתן והכלה יעדיפו פרחים ססגוניים במיוחד בעוד בחתונות אחרות יבקש הזוג שעומד להינשא דווקא עיצוב שקט יותר – ובהתאם יש להיות קשובים גם לרצונותיהם של מארגני האירוע.

הפרחים המומלצים לעיצוב אולמות

כאמור אין כמעט פרח שלא מתאים לעיצוב אולמות אירועים, כך שכל בחירה – בהתאם לאופי האירוע ועיצובו הבסיסי של האולם, כמובן – תוביל לתוצאה יפה ומרשימה. יחד עם זאת ישנם פרחים שמתאימים במיוחד לעיצוב אירועים.

אחד מהם הוא אדמונית החורש  פרח רב רושם שמוצע במספר גוונים (בעיקר ורוד בהיר, לבן, אדום, בורדו אדמדם). דוגמה נוספת היא הורטנציה  שכולו קלאסיקה מהודרת ועוד פרח שמשדר יוקרה וניתן אף להגדירו כמהפנט הוא הסחלב על סוגיו השונים.

פרחים פופולריים אחרים לעיצוב אולם אירועים הם הכלניות, הנרקיסים והרקפות. בכל מקרה יש להתחשב בעונת השנה – באביב למשל פורחים הרותם והחרצית, הסתיו הוא העונה של החלמונית, לוע הארי, אמנון ותמר וכובע הנזיר, בקיץ ניתן ליהנות מיופיים של החמניות והחבצלות ואילו בחורף מלבלבות הסיגליות היפהפיות. כדאי להפקיד את מלאכת בחירת הפרחים בידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום, שניחנים גם בתפישה אסתטית המבטיחה עיצוב מושלם וגם בידע רחב בתחום הפרחים כדי למצוא את אלה האופטימליים במסגרת האפשרויות הקיימות.

המלצה נוספת עבור עיצוב אולמות אירועים מושלם היא להשקיע תשומת לב גם בכלים שבתוכם ישכנו הפרחים הנבחרים. במרכזי שולחנות כדאי להעדיף אגרטלים שקופים שלא חוצצים בין האנשים שיושבים סביב השולחן, ובנקודות אסטרטגיות כדאי לשבץ ואזות מרהיבות עין שימשכו תשומת לב אל הפרחים המרשימים שבתוכן.